Wilczy głód - Król Rosołu - krytyk kulinarny, recenzje kulinarne , dobra restauracja kraków, smaczny domowy rosół, małopolska, TheBestTRAVEL

Wilczy głód - Król Rosołu - krytyk kulinarny, recenzje kulinarne , dobra restauracja kraków, smaczny domowy rosół, małopolska, TheBestTRAVEL

Oberża Wilczy Głód

Słynna zakopianka rozpieszcza jeśli chodzi o dobór karczm, oberż i restauracji – tym bardziej ciężko wybrać.

Niedziela – to oznacza Rosół i wycieczka z Panną, nazwijmy ją Justyna.

Jak zwykle ciężko z wyborem, (chyba że czyta się Króla Rosołu) fochy i inne takie – ale wychodzi na moje czyli… Wilczy Głód. Druga propozycja nieopodal Nad Potokiem, niestety spłoniła tydzień później, życzymy szybkiego powrotu – na pewno zaglądniemy!

Gospoda, na pierwszy rzut oka, w sam raz na stypy i weseliska, (za kilka godzin miało się jedno odbyć). Klimatyczna chata z kamienia i drewna, tradycyjnie przystrojona na uboczu ‚cudownej’ zakopianki z całkiem okazałym ogrodem, placem zabaw, mało atrakcyjnym oczkiem wodnym ale za to z równo przystrzyżonym trawniczkiem i królikami w klatkach.

Lato – więc stolik w ogrodzie, po chwili zjawia się sympatyczna (nie mylić z gruba) kelnerka, zdrowa wiejska dziewczyna – od razu milej! Złożyliśmy zamówienie, w tym oczywiście na Rosół. Jako przystawki otrzymaliśmy tradycyjną pajdę ze smalcem. Rosół pojawił się nieoczekiwanie szybko, piękny klarowny, złocisty z mrugającymi okami.

Wielka chwila – czy jest gorący!

Hmm… od razu można stwierdzić że nie! jest ciepły, nawet bardziej niż ciepły ale wciąż nie gorący. Niewybaczalne – to jak policzek. Istnieje jednak możliwość że wystygł po drodze z kuchni. Cóż, na duży plus i jako rehabilitację należy uznać pokaźny kawałek mięska, oczywiście przypalana cebulka, marchewka, oczywiście seler z porem!

Rosół w smaku zdecydowany i intensywny, czuć drób i woła – więc z królika są inne specjały. Na uwagę zasługuje znakomity ręcznie robiony makaron, mimo tego że preferuję cienki rosołowy, świetnie się komponował.

Ocena końcowa

Przytulne miejsce, miła obsługa, smacznie i swojsko – Rosół na myśl przypomina ten u babcie zaa dawnych lat. Wszystko ‚prawie’ rewelacyjne – ale zawsze może być lepiej  😛 więc całość zasługuje na solidną 5 z plusem!

Ocena

Teraz Twoja kolej, oceń Rosół!

36
8

Ranking

Ocena 6!

Ocena 5!

Ocena 4!

Ocena 3!

Ocena 2!

Ocena 1!

Nowa recenzja!

Nowy przepis!

Triki i porady!

3 Comments

 1. madzia pisze:

  0

  0

  Właśnie zabieram się za gotowanie takiego rosołku ? Pozdrawiam ?

 2. luka pisze:

  0

  0

  rosół najlepszy jest z kaczki z wolnego wybiegu, i najlepiej zrobić własnoręcznie makaron :DDDD

 3. marysia-lech pisze:

  0

  0

  moja mama i ja dorzucamy gałązkę lubczyku (specyficzny zapach i smak a i ponoć afrodyzjak) jak raz z kosztujecie to później za każdym razem będziecie szukać tego smaku.